Сакраменто се завърна на победния път в НБА, Везенков с шест минути и тройка

• александър везенков-
  • спорт-
  • нба

Надиграха Финикс Сънс със 120:105 в "Golden 1 Center"

Сакраменто се завърна на победния път в НБА, Везенков с шест минути и тройка - 1

Сакраменто Кингс се завърна на победния път в НБА, след като надигра Финикс Сънс със 120:105 в "Golden 1 Center". Александър Везенков вкара три точки и хвана една борба, като престоя на паркета малко повече от шест минути.

"Кралете" доминираха през почти целия двубой срещу гостите от Аризона, като натрупаха аванс от над 20 точки в началото на третата четвърт и не позволиха на своя съперник да се върне в срещата. Така възпитаниците на Майк Браун се реваншираха за тежката загуба от Бостън Селтикс в четвъртък.

Домантас Сабонис беше над всички за успеха на Кингс. Литовецът се отчете с "трипъл-дабъл" - 28 точки, 11 борби и 12 асистенции. Ди`Аарън Фокс завърши с 23 точки, а Кийгън Мъри добави още 21. Харисън Барнс завърши с 19 точки, а Кевин Хъртър добави още 13.

За Сънс Кевин Дюрант вкара 28 точки, а Девин Букър добави още 24. Гостите действаха твърде индивидуално през цялата среща, а в защита се представиха много слабо. За Финикс отново не игра третата голяма звезда на отбора Брадли Бийл, който лекува контузия.

Сакраменто остава на четвърто място в Западната конференция със 17 победи и 10 загуби. Финикс е 10-и с баланс 14:14.