Зрелище в Рим! Интер спря победната серия на Де Роси с Рома и докосва Скудетото

• рома-
  • серия а-
  • скудето

Нерадзурите" биха с 4:2

Зрелище в Рим! Интер спря победната серия на Де Роси с Рома и докосва Скудетото - 1

Интер направи нова сериозна крачка към Скудетото с голяма победа с 4:2 в дербито срещу Рома на "Олимпико".

Двата тима изнесоха страхотен мач с множество интересни ситуации, а домакините определено затрудниха водача в класирането. Тимът на Симоне Индзаги обаче показа по-високата си класа и отново се откъсна на 7 т. пред втория Ювентус.

Интер поведе след първото си чисто положение - в 17-ата минута се разписа рожденикът Франческо Ачерби. Още до почивката обаче Рома сътвори пълен обрат.

Първо Джанлука Манчини изравни с глава, а после Стефан Ел Шараауи направи 2:1, като при изстрела му топката удари двете греди преди да премине голлинията.

Бързо след подновяването на играта последва нов пълен обрат. Маркъс Тюрам изравни за Интер, а не след дълго Анхелиньо си отбеляза автогол, притискан от френския нападател.

Така "нерадзурите" отново водеха, а мачът продължаваше да бъде двуостър и Рома пропусна своите възможности да изравни.

Домакините хвърлиха много сили в предни позиции и в 93-тата минута бяха наказани с контраатака, от която Алесандро Бастони оформи крайния резултат.

В класирането Интер води с 60 т. пред Ювентус с 53 и Милан с 49. Рома е на петата позиция с 38 т.