Грешки в "синята" защита осигуриха победата на ЦСКА над Левски

• цска - софия-
  • каранга

Асприля удари греда в края

Грешки в "синята" защита осигуриха победата на ЦСКА над Левски - 1

ЦСКА-София победи с 2:0 Левски в 28-ия кръг на първенството в Първа лига и взе второто "вечно дерби" за сезона. Първата част завърши без голове и напълно в отражение на показаното на терена. Но както преди седмица в Разград, така и днес Левски изпитваше сериозни проблеми след почивката. Освен грешките в защита през втората част, в Левски трябва да видят и играта в предни позиции, защото кой знае каква работа за Густаво Бусато нямаше. Тобиас Хайнц и Фернандо Каранга вкараха головете за радостта на ЦСКА, предава БТА.

Левски започна по-агресивно и пресираше противника още при изнасяне на топката. В резултат на това в началния четвърт час повече напрежение имаше за Бусато на вратата на ЦСКА-София. Но точно в този момент "червените" стигнаха и до гол, дело на Линдсет. Още при първо гледане на ситуацията се видя, че норвежкият халф е пратил топката в мрежата с ръка. Четири минути по-късно Фернандо Каранга се отскубна, остана сам срещу вратаря Андонов и опита да стреля. Но младият страж на сините скъси ъгъла и отрази.

До края на първото полувреме малко повече беше напрежението пред Иван Андонов, но кой знае какви чисти ситуации не бяха създадени. В 24-ата минута Фернандо Каранга можеше да накаже много лоша грешка на Кристиян Димитров. Бразилецът догони спорен пас от бранителя, а Иван Андонов излезе и с шпагат опита да блокира. Съдията Драганов правилно прочете ситуацията и вдигна жълт картон на вратаря. В оставащите 10 минути Каранга - този път след пас на Тобиас Хайнц, както и Фаетон, имаха две възможности. И в двата случая обаче ударите не представляваха проблем за вратаря на Левски.

Второто полувреме започна малко по-спокойно, но драмата в синьо тепърва предстоеше. В 52-ата минута Матиас Фаетон атакува спорна топка, към която се втурнаха Келиан ван дер Каап и Кристиян Димитров. Българинът в опита си да изчисти ритна в лицето съотборника си. Пет минути по-късно Ел Джемили навърза трима в червено, в това число и капитанът им Матей, но последвалият удар беше слаб. В 61-ата минута ЦСКА-София поведе в резултата благодарение на сериозна грешка на вратаря Иван Андонов. Дълга, изритана топка падна в полето на Левски, а защитникът Хосе Кордоба чакаше вратарят да стигне първи. Каранга натисна и двамата, Андонов се забави с обработването, Матиас Фаетон също сложи крак. Накрая вратарят ритна право в Хайнц, който много елегантно прехвърли всички и откри резултата.

Минути по-късно Джонатан Линдсет можеше да удвои преднината на армейците, но това се случи в 73-ата минута. Отново Хайнц беше в основата на атаката, пусна перфектно към Скаршем в наказателното поле на Левски. "Синята" защита и най-вече Кордоба, не се ориентираха, а Скаршем стреля с десния крак. Андонов отби, но право в краката на Фернандо Каранга, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 2:0. Накрая дори можеше да стане и 3:0, след като Данило Асприля при контраатака излезе от ляво по атаката. Изстрелът му по земята обаче се отби в страничната греда и излезе в аут.