Ал Хилал спечели Суперкупата на Саудитска арабия

• ал халил-
  • ал итихад

Победителите подчиниха във финала отбора на Карим Бензема Ал Итихад

Ал Хилал победи Ал Итихад с 4:1 във финала за Суперкупата на Саудитска арабия по футбол, предаде ФОКУС.

Двубоят се състоя на стадион "Мохамед Бин Зайед" в Абу Даби.

Малком откри резултата за Ал Хилал с гол в 5-ата минута. Асистенцията беше на Салех Ал Шехри. Ахмед Хамдалах изпусна дузпа за Ал Итихад 16 минути след попадението, но при добавката не сгреши, правейки резултата 1:1.

Салем Ал Даусари даде нов аванс за лидера в шампионата. Това се случи в края на първата част.

През второто полувреме паднаха нови два гола за Ал Хилал - на Малком в 89-ата и на Ал Даусари в 6-ата минута на продължението. Преди това - в 84-ата гол на Ал Даусари беше отменен от ВАР поради засада.

Въпреки, че игра цял мач, мегазвездата на Ал Итихад Карим Бензема не успя да се разпише.

Това беше 41-и пореден двубой за Ал Хилал без загуба в официален мач!