• спартак варна-
  • добруджа-
  • първа лига

"Соколите" взеха североизточното дерби срещу Добруджа с 2:0

Спартак (Варна) се наложи с 2:1 над Добруджа в регионалното дерби от 28-ия кръг на Втора лига. Двата тима изиграха интересен мач на “Коритото” във Варна, а в герои за домакините се превърнаха Ахмед Ахмедов и Ивей Ромееш. Първият вкара и двата гола (22’ и 28’), а панамецът асистира на два пъти. През втората част Ахмедов можеше да оформи своя хеттрик отново след подаване на Ромееш, но топката се отклони в напречната греда. В самия край на мача Добруджа върна едно попадение чрез Климентов (91’), но то се оказа недостатъчно.

Двубоят започна спокойно, а до десетата минута на няколко пъти бе прекъсван заради нарушения и болки на играчи от двата тима. Още в 8-ата минута гостите трябваше да правят принудителна смяна, тъй като Стефан Трайков стъпи накриво и се свлече на земята сам.

Първата интересна ситуация дойде в 18-ата минута, когато Димитър Пиргов стреля от доста сериозна дистанция. Топката обаче премина встрани от вратата.

4 минути по-късно обаче домакините откриха. Двойно разиграване между Ивей Ромееш и Мехмед Сабри доведе до добро центриране от страна на панамеца отдясно. Ахмедов дебнеше в наказателното поле и засече с глава от близо, вкарвайки за 1:0.

В 28-ата минута “соколите” удариха за втори път. Една от добрите атаки на домакините доведе до грешка в защитата на Добруджа след която Ивей Ромееш бе изведен сам срещу Аргилашки. Панамецът прехвърли топката над вратаря, а за да бъде сигурен, че тя ще се оплете в мрежата на Добруджа Ахмед Ахмедов от голлинията я довкара - 2:0.

Към края на първата част Виктор Митев можеше да направи и резултата класически. Капитанът на варненци стреля мощно от дистанция, но топката се оплете от външната част на мрежата. Така Спартак се оттегли с два гола аванс на почивката.

Второто полувреме започна спокойно. В 60-ата минута Андриан Димитров бе изведен добре и премина покрай Виденов, но точно преди да нанесе завършващия удар Грънчов направи решителен шпагат и изкара кълбото в корнер.

Добруджа заигра по-добре през втората част и стигаше по-лесно до вратата на Спартак, но така и не се създаде нещо опасно. В 66-ата минута домакините отново бяха много близо до трети гол. Ивей Ромееш напредна добре по дясното крило и центрира по земя към Ахмедов. Нападателят овладя и стреля, но нацели напречната греда. Гостите отговориха с удар с глава на Пиргов след корнер, но Виденов показа рефлекс и изби.

Гостите отговориха с удар с глава на Пиргов след корнер, но Виденов показа рефлекс и изби. В 72-ата минута неразбирателство между вратаря на Спартак и Грънчов позволи на Преслав Йорданов да отнеме, да премине покрай стража и на празна врата да стреля. Малкият ъгъл обаче си оказа влияния и нападателят на добруджанци пропусна.

В самия край на двубоя при една от атаките на Добруджа Георги Пашов центрира добре по земя, а Климентов засече от близка дистанция, за да оформи и крайния резултат - 2:1.

СПАРТАК 2:1 ДОБРУДЖА

1:0 Ахмед Ахмедов (22)
2:0 Ахмед Ахмедов (28)
2:1 Ивайло Климентов (90+1)

Стартови състави:

Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 31. Дмитро Семенив, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев, 29. Ахмед Ахмедов;

Добруджа: 1. Георги Аргилашки, 87. Стефан Трайков, 3. Димитър Пиргов, 14. Стилян Николов, 28. Здравко Серафимов, 6. Георги Пашов, 19. Ивайло Климентов, 8. Милен Гамаков, 15. Шериф Осман, 17. Раел Лолала, 31. Андриан Димитров.