• фулъм-
  • арсенал

Изравни се с Арсенал на върха във Висшата лига

Ливърпул би Фулъм с 3:1 - 1

Ливърпул се изравни с Арсенал на върха в класирането на английското първенство по футбол, след като мърсисайдци спечелиха с 3:1 срещу Фулъм в мач от 33-ия кръг. Двата отбора са с по 74 точки и водят с една пред Манчестър Сити, предава БТА.

Ливърпул поведе в 32-та минута след майсторско изпълнение на пряк свободен удар, а още в следващата атака точен удар под гредата на Коуди Гакпо бе отразен от вратаря на Фулъм. Домакините пък отговориха с пропуск на Ридриго Мунис, но успяха да изравнят в седмата минута на добавеното време чрез Тимоти Кастан.

Ливърпул обаче реагира през второто полувреме и стигна до два безответни гола за успеха. В 53-та минута Райън Гравенберх бе точен с удар от дъгата, а 19 по-късно Диого Жота бе точен за крайното 3:1 след извеждащ пас на Гакпо.

Поражението остави Фулъм на 12-о място при безопасна дистанция от изпадащите.