• белгия-
  • русия-
  • мондиала

Отново резерва реши мача с изяват

Отборът на Белгия измъкна победа с 1:0 над Русия и така си осигури място на осминафиналите на Световното първенство в Бразилия.

Двата тима изнесоха безличен мач почти до самия му край и нещата отиваха към 0:0, но резервата Дивок Ориги счупи ремито с единствения гол в мача 2 минути преди неговия край.

Срещата, която се определяше за най-интересната от последния ден на втория кръг на груповата фаза със сигурност не оправда очакванията и феновете не видяха нищо впечатляващо в Рио де Жанейро.

На загрявката преди началото на срещата се контузи защитникът Томас Вермален, но Макс Вилмотс реши той да започне като титуляр. В 31-ата минута Вермален беше принудително заменен от Ян Вертонген.

Пет минути по-рано руският тим поиска дузпа заради удар срещу нападателя Максим Кануников, но съдията Феликс Брих подмина ситуацията.

"Сборная" имаше само две чисти положения в края на двете полувремена, а в 84-ата минута Кевин Миралас можеше да открие резултата за Белгия, но ударът му срещна гредата.

Тези три ситуации изчерпаха всичко по-интересно на терена през целия мач и така се стигна до 88-ата минута, когато Ориги смени разочаровалият Ромелу Лукаку и заби единственото попадение в срещата за 1:0.

С този триумф "червените дяволи" записаха втора победа на Мондиала, след като победиха Алжир (2:1) в първия мач.

Този резултат класира Белгия на осминафиналите, а за Русия може да бъде фатално в зависимост от развоя на мача между Алжир и Република Корея.

Преди последните двубои от Група „Н“ Белгия е лидер с 6 точки, а Русия и корейците са с по една.