• уестбрук-
  • трипъл дабъл-
  • история-
  • рекорд

Звездата на Оклахома Сити с 41-и трипъл дабъл за сезона, изравни 55-годишен рекорд

Уестбрук на крачка от историята - 1

Звездата на Оклахома Сити Тъндър Ръсел Уестбрук направи 41-ия си трипъл дабъл за сезона и изравни 55-годишният рекорд на Оскар Робъртсън по най-много трипъл дабъли в рамките на един шампионат. Това стана факт при победата на „гръмотевиците“ със 110:79 над Милуоки Бъкс.

Уестбрук постигна седмия си пореден трипъл дабъл след асистенция към Тадж Гибсън 9:17 минути преди края на третата четвърт. Дълго след това феновете в залата скандираха „MVP! MVP!”. 28-годишният гард завърши мача с 12 точки, 13 борби и 13 асистенции.

Оскар Робъртсън поставя своя рекорд през сезон 1961/62, а Уестбрук може да подобри постижението му още тази вечер, когато Оклахома Сити Тъндър гостува на Мемфис Гризлис. Освен това звездата на „гръмотевиците“ се изравни с Уилт Чембърлейн на четвърто място във вечната ранглиста по постигнати трипъл дабъли през кариерата. Двамата имат по 78.

Енес Кантер добави 17 точки за успеха на Оклахома Сити. Майкъл Бийзли наниза 14 за Милуоки, а Янис Адетокунбо се отличи с 11 точки и 10 борби.