29 Април, 2017 17:18, обновена 29 Април, 2017 18:59 1 822 1

• цска-
  • вечно дерби

ЦСКА поведе за нула време с два гола и в 53-тата минута отбеляза трета точка

Всички гледат Вечното дерби. Червените с ранна преднина - 1

Левски и ЦСКА спорят на "Васил Левски" във вечното дерби от 30-ия кръг на Първа лига. Сблъсъкът започна в 17:00 часа:

ЦСКА поведе с гол на Арсенио Нунеш в 2-ата минута. Давид Шимао пусна вляво в наказателното поле на Левски към Густаво Кулма, който не беше пресрещнат по добър начин от Божидар Митрев, играчът на "армейците" почти от аутлинията извади топката към връхлитащия Нунеш, която я засече в опразнената врата.

4 минути по-късно Кирил Десподов удвои преднината на "червените". Димитър Пиргов увисна при центриране на Антон Недялков отляво, Десподов овладя топката и прониза Митрев отблизо.

След почивката Франсис Нар замени Георги Костадинов, а в 47-ата минута пропусна отлична възможност. Ганаецът се освободи технично от Манолев, Бодуров и Чорбаджийски, но стреля над гредата. Бабатунде Адениджи също влезе в игра за началото на второто полувреме, на мястото на Станислав Иванов.

В 53-ата минута Каранга матира за трети път Митрев. Бразилецът изпревари Бурабия след центриране на Десподов и с глава увеличи още повече преднината на своя отбор. Така ЦСКА повече с 3:0 вечния си съперник "Левски".

Малко след този гол, на пейката на ЦСКА-София имаше инцидент. Помощник-треньорът Стефан Генов бе ударен с предмет в лицето и падна на земята, като по лицето му потече кръв.

В 59-тата минута "Сините" поискаха дузпа, след като Нар падна в наказателното поле, но Никола Попов отново не обърна внимание на претенциите им и играта не спря.

Минута по-късно Бурабия шутира, но опитът му бе твърде слаб и неточен.

От сайта "Гол.бг" коментират, че макар играчите на Левски, все още да не са се отказали и да продължават с атаките, нападението им към противниковата врата е твърде хаотично.

В 71-вата минута Левски за малко да получи първата си точка в този мач, когато Бурабия отправи страхотен шут извън наказателното поле. Топката обаче бе спряна от Китанов, който се разтегна и изби в корнер.

Ето и съставът на двата отбора:

ЛЕВСКИ: 21. Божидар Митрев, 15. Роман Прохазка (к), 2. Сърджан Лукин, 3. Димитър Пиргов, 25. Сашо Александров, 8. Джереми Де Ноойер, 27. Мехди Бурабия, 70. Георги Костадинов, 99. Станислав Иванов, 20. Антонио Аниете, 12. Божидар Краев

ЦСКА: 12. Георги Китанов, 11. Станислав Манолев, 14. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 3. Антон Недялков, 6. Рубен Пинто, 17. Давид Шимао, 19. Кирил Десподов , 26. Густаво Кулма, 10. Арсенио Нунеш , 9. Фернандо Каранга