1 022 6

Лудогорец отпадна от Лига Европа

Българският шампион отново не успя да победи АЕК Ларнака

Иво Стойнев

Българският шампион Лудогорец отпадна от Лига Европа, след като не успя да победи АЕК (Ларнака) като домакин, завършвайки 0:0 и така загуби и теоретични шансове за продължаване напред в турнира. Разградчани обаче има за какво да съжаляват, тъй като дузпа в тяхна полза бе подмината в 78-ата минута. Така отпадането им стана факт, след като в другата среща от група "А" Байер (Леверкузен) взе мача си срещу Цюрих с 1:0 и по този начин двата тима имат по 9 точки, което ги прави недостижими за българския шампион, който разполага с 2 пункта в актива си, колкото има и днешният съперник на "орлите" от Кипър.

Началото на мача бе по-добро за гостите, които започнаха на високо темпо и пресираха добре българския шампион.

Логично първата ситуация бе и пред вратата на Ренан, като самият той излезе неразчетено, след което пусна грешен пас, но за щастие Ларнака не се възползва от това.

АЕК продължи да играе много добре и още в 7-ата минута нов шанс се отвори пред тях, като Собре излезе очи в очи със стража на "орлите", но той се ориентира добре и спаси.

След тази ситуация Лудогорец на свой ред започна да реди положение след положение пред вратата на кипърския тим, като в 16-ата минута дойде най-големият пропуск от първото полувреме. Кешерю изведе Марселиньо зад отбраната на АЕК чудесно, но халфът на шампионите на България стреля слабо и неточно.

"Орлите" продължиха да доминират и в 24-ата минута нов шанс се откри пред тях, като Джоди Лукоки не успя да засече страхотно центриране във вратата на гостите.

Ларнака затвърди това, че срещата е равностойна, като отговори в 38-ата минута със страхотен изстрел след заучена ситуация, а той бе спасен чудесно от Ранен.

В 42-ата минута с голям пропуск се отчете Кешерю, който получи страхотен пас от Сисиньо в наказателното поле, но стреля неточно.

Втората част стартира на малко по-ниско темпо, като в 51-ата минута искри прехвърчаха на терена между Козмин Моци и Яну, като футболистът на гостите удари румънския национал, но не бе изгонен, а получи само жълт картон, какъвто бе даден и играча на българския шампион.

Лудогорец имаше първата възможност за попадение през втората част, като след центриране на Сисиньо в 58-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на АЕК, но гостите се ориентираха добре и изчистиха.

След това положение нещата на терена се успокоиха и чак в 74-ата минута се стигна до сериозно положение, а то отново бе на сметката на разградчани. Първо Марселиньо отправи прекрасен изстрел, но Рамирес показа страхотен рефлекс и изби в корнер. Последва бързо изпълнение и топката бе центрирана към Моци в наказателното поле, а румънецът стреля с глава и нацели напречната греда.

В 78-ата минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Сисиньо навлезе в наказателното поле и бе повален от Гарсия, но реферът не посочи бялата точка. Повторенията показаха, че такъв обаче можеше да има.

До края по-сериозни положения липсваха и така участието на Лудогорец в Лига Европа приключва, но те тепърва имат да изиграят още две срещи в турнира, които са гостуване на Байер в края на месеца, както и домакинство на Цюрих на 13 декември.