Манчестър Сити победи Ливърпул в двубоя за "Къмюнити шийлд"

• манчестър сити-
  • комюнити шийлдс-
  • ливърпул

В герой за тима си се превърна вратарят Браво, който спаси 4 чисти гола в редовното време, а след това хвана и дузпа за състава си, спомагайки за постигането на успеха.

Манчестър Сити победи Ливърпул в двубоя за "Къмюнити шийлд" - 1
Снимка:БГНЕС

Манчестър Сити победи Ливърпул в двубоя за "Къмюнити шийлд". Шампионите се наложиха над опонентите си след изпълнения на дузпи, предаде Топспорт.

В редовното време резултатът беше равен - 1:1, но при дузпите Сити отбеляза една в повече и спечели с общ резултат 6:5.

Рахийм Стърлинг даде преднина на манчестърци след 12 минути игра. При продължително разбъркване в половината на съперника, кълбото стигна до Де Бройне, той го продължи за Силва, който по много техничен начин намери Стърлинг. От движение, английският национал отигра по чудесен начин топката, пращайки я във вратата.

Резултатът бе изравнен в 77-ата минута, когато Ван Дайк центрира в наказателното поле, а влезлият като резерва Жоел Матип надскочи всички и с глава прати кълбото в мрежата.

При ударите от бялата точка Клаудио Браво хвана едно от изпълненията на съперника, докато Алисон нямаше същия късмет и Сити триумфира с първия си трофей за сезона.