Атлетико Мадрид с разгром, Суарес с два гола

• ла лига-
  • гранада

Победи Гранада с 6:1

Атлетико Мадрид с разгром, Суарес с два гола  - 1

Атлетико (Мадрид) разгроми госта си Гранада с 6:1 и го свали от върха в класирането на испанското футболно първенство.

До момента съставът бе безгрешен, с пълен точков актив, но срещу столичани просто нямаше шанс.

Новото попълнение на "дюшекчиите" Луис Суарес отбеляза две попадения, разписвайки се в 85-ата и 94-ата минути.

Резултатът бе открит след 9 минути игра, когато Диего Коща даде преднина на тима си.

Само 7 след това Саул Нигес пропусна да реализира 11-метров наказателен удар, като това бе и последната по-сериозна акция за някой от двата отбора, водеща до опасност пред вратата на съперника.

През вторите 45 минути домакините се отприщиха.

Само 2 минути след подновяването на играта Анхел Кореа вкара за 2:0, а в 65-ата Жоао Феликс покачи на 3:0, оформяйки "класиката" в столицата.

Маркос Йоренте съвсем отказа съперника с гол за 4:0 в 72-ата минута, преди Суарес да открие головата си сметка за тима, вкарвайки за първи път с фланелката на Атлетико.

Хорхе Молина върна един гол в самия край на редовното време, а в 4-ата минута на даденото продължение Луис Суарес бе точен за втори път, оформяйки крайното 6:1.