Страхотен Кузманов донесе победа на България срещу Мексико след трагедията

• българия-
  • купа дейвис

Тенисистът ни загуби баща си, но излезе на корта и разби Луис Патиньо с 6:1;6:1

Страхотен Кузманов донесе победа на България срещу Мексико след трагедията - 1

Димитър Кузманов постигна победа с 6:1, 6:1 над втората ракета на Мексико Луис Патиньо в първи двубой от плейофите в Световна група II на Купа "Дейвис".

Българинът започна ударно срещата и след два пробива поведе с 5:0, след което съперникът му успя да вземе гейм при свой сервис, но веднага след това Кузманов взе своето за 6:1. Във втория сет мексиканецът успя да вземе гейм при 4:1, като преди това отново допусна два пробива. Мико обаче не му остави повече шансове и след гейм при свой сервис и пробив приключи мача с 6:1 за точно 49 минути.

Кузманов излезе на корта часове след смъртта на баща си, но въпреки мъката, реши да участва в мача. Мико показа невероятен характер и получи и страхотна подкрепа от съотборниците си в този тежък момент.

В следващата среща Адриан Андреев ще играе срещу първата ракета на Мексико Херардо Лопес Вилансеньор.