• кейн-
  • бентеке

"Шпорите" спечелиха с убедителното 4:1

Тотнъм се развихри срещу Кристъл Палас - 1

Тотнъм разби градския съперник Кристъл Палас с 4:1 в лондонския сблъсък от 27-ия кръг и се доближи на 2 точки от четвъртия Челси.

Гарет Бейл (25) даде преднина на „шпорите“ след асистенция на Хари Кейн, но в добавеното време на първата част Кристиан Бентеке (45+1) изравни след пас на Лука Миливойевич.

В началото на втората част Гарет Бейл (49) отново се разписа след нов голов пас на Хари Кейн (52, 76), който също се отличи с два гола след подавания на Мат Дохърти и Хьон-Мин Сон, оформяйки крайния резултат.

След четвъртата си поредна победа във всички турнири Тотнъм вече е пети с 43 точки и само на 2 зад четвъртия Челси. Кристъл Палас е 13-и с 34 точки.