Франция не стартира по най-добрия начин световните квалификации

• квалификация-
  • кимпембе

"Петлите" стигнаха само до равенство срещу Украйна

Франция не стартира по най-добрия начин световните квалификации - 1

Актуалният световен шампион Франция сгреши на старта в квалификациите за Мондиал 2022 в Катар. „Петлите“ завършиха 1:1 с гостуващия Украйна в първия си мач от група D, а в другата среща от нея бившият селекционер на България Ивайло Петев дебютира начело на Босна и Херцеговина при зрелищното равенство 2:2 срещу Финландия в Хелзинки.

Антоан Гризман (19) вкара красив гол и даде преднина на французите в мача на „Стад дьо Франс“. Голът обаче не трябваше да бъде зачетен, тъй като при атаката Павар бе в положение на засада. Световните квалификации се провеждат без VAR система, което позволи попадението да бъде зачетено. Така нападателят на Барселона отбеляза 34-ия си гол за националния отбор на Франция и изравни Давид Трезеге на четвъртото място във вечната голмайсторска листа на „петлите“. Преди двамата са Мишел Платини с 41 гола, Оливие Жиру с 44 и лидерът Тиери Анри с 51 гола.

Футболистите на Дидие Дешан имаха инициативата, но в 57-ата минута се стигна до автогол на Преснел Кимпембе при удар на Сидорчук. До края „петлите“ опитаха всичко по силите си да стигнат до победата, докато гостите дебнеха своя шанс на контраатака. Така или иначе обаче до нови попадения не се стигна.