• серия а

"Нерадзурите" стават все по-стабилни и убедителни в хода на кампанията в Серия А

Интер развинти Салернитана и дръпна на преследвачите си - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Интер победи Салернитана с 5:0 в двубой от 18-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите" поведоха с две попадения през първото полувреме чрез Иван Перишич (11) и Джефри Дъмрифис (33), а Алексис Санчес (52) направи резултата класически в началото на втората част, а Лаутаро Мартинес увеличи преднината на шампионите, а Роберто Галиардини оформи крайния резултат в края на мача.

С победата Интер увеличи преднината си на върха на 43 точки (Милан е с 39 и мач по-малко), докато Салернитана е на последното място с осем.

"Нерадзурите стартираха агресивно и в първите минути упражниха преса над съперника си. В 11-ата минута гостите откриха резултата. Хакан Чалханоглу центрира от фаул на близката греда, къдетo Иван Перишич с глава реализира под гредата.

Две минути след попадението Интер имаше нова възможност. Джефри Дъмфрис стреля в долния десен ъгъл, но Винченцо Фиорило отрази изстрела му и топката излезе в ъглов удар.

Малко след това домакините бяха близо до изравнителното попадение, но Самир Ханднович изби решително в ъглов удар след изстрел в близкия ъгъл на Джоел Оби.

В 33-ата минута "нерадзурите" удвоиха преднината си. Един Джеко завърши отлична контраатака с решаващо подаване към Джефрис Дъмфрис, който отблизо и с помощта на напречната греда реaлизира.

Пет минути преди края на полувремето Интер можеше да направи резултата класически, но Един Джеко с глава пропусна да отбележи отблизо.

Гостите стартираха по-агресивно и втората част, но Данило Д'Амброзио и Джефри Дъмфрси не успяха да намерят целта в началните минути,

В 52-ата минута Интер направи резултата класически. Алексис Санчес бе изведен отлично в наказателното поле, след което реализира хладнокръвно в долния десен ъгъл.

Домакините опитаха да пренесат играта в по-предни позиции, но гостите запазиха контрола на топката и се чувстваха комфортно на терена. Играта често бе накъсвана и това не водеше до положения пред една от дветe врати.

В 78-ата минута "нерадзурите" покачиха преднината си. Лаутаро Мартинес получи в наказателното поле, след което реализира хладнокръвно.

Три минути преди края на двубоя Роберто Галиардини оформи крайния резултат с изстрел в долния ляв ъгъл.