• сасуоло-
  • фиорентина-
  • 2:2-
  • серия а

Преди този мач Фиорентина бе в серия от четири поредни победи във всички турнири.

Сасуоло не успя да вземе пълния комплект точки срещу 10 от Фиорентина - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Фиорентина стигна до точка в домакинството си на Сасуоло, въпреки че губеше с 0:2 на почивката и остана с човек по-малко в 68-ата минута. Срещата на "Артемио Франки" предложи вълнуващи моменти и завърши 2:2.

Двата отбора започнаха да създават положения от самото начало. След задна ножица на Душан Влахович топката мина покрай вратата, а удар на Джакопо Распадори с глава отблизо бе отразен от Терачиано. Консили се справи с воле на Торейра, а Мартинес-Куарта не бе точен при добавката. Пред другата вратата Фратези бе оставен непокрит, но изстрелът му с глава прати топката над вратата.

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Фратези изведе Скамака и той се разписа. Малко по-късно Сасуоло стигна до втори гол, а отново Фратези бе заменен, като този път той бе голмайсторът след подаване на Распадори. "Виолетовите" се хвърлиха в атаки, а Консили направи две блестящи спасявания - след отклонен удар на Кайехон от воле и удар с глава на Миленкович. Бонавентура също пропусна добра възможност. Секунди преди почивката вратарят на гостите направи фантастично спасяване, след като Торейра стреля отблизо.

След почивката Фиорентина продължи да търси гола в 51-ата минута стигна до гол. Торейра изведе Влахович и той отбеляза 33-ия си гол в Серия А от началото на годината. До равенството се стигна след час игра, когато разбъркване в наказателното поле на съперника доведе до серия от удари. В крайна сметка удар на Влахович бе блокиран от Троян, но топката отиде в Торейра, който се разписа.

Устремът на домакините бе спрян в 68-ата минута, когато Кристиано Бираги получи втори жълт картон. Въпреки че останаха с човек по-малко, "виолетовите" продължиха да бъдат опасни. Техният вратар обаче трябваше да се намесва след силен удар на Кирякопулос.

Преди този мач Фиорентина бе в серия от четири поредни победи във всички турнири. Тимът е шести в класирането с равен брой точки с Рома и Ювентус, а Сасуоло е десети.