• арминия билефелд-
  • ред бул лайпциг-
  • 2:0-
  • бундеслига

След мудно първо полувреме, в което почти нямаше интересни положение, гостите шокираха тима на РБ Лайпциг

Арминия Билефелд поднесе огромна изненада в Бундеслигата - 1
Снимка: EPA/БГНЕС/AРХИВ

Съставът на РБ Лайпциг завърши един кошмарен есенен дял на Бундеслигата по ужасяващ начин, сгромолясвайки се срещу предпоследния в класирането Арминия Билефелд с 0:2 като гост.

След мудно първо полувреме, в което почти нямаше интересни положение, гостите шокираха "биковете" в 57-та минута, след като Жани Сера успя да се разпише.

Само 13 минути по-късно гостите обаче останаха с 10, след като Фабиан Клос си изкара глупав червен картон за опасно влизане. Точно, когато Лайпциг си помислиха, че идва техния шанс, Арминия удари за втори път.

В 75-та минута Масая Окугава удвои аванса за тима си след асистенция на Флориан Крюгер. До края домакините натиснаха, но така и не стигнаха до нови опасности.

В останалите двубои от Бундеслигата, стартирали в 16:30 българско време, Унион Берлин спечели гостуването си на Бохум с 1:0, Айнхтрахт Франлфурт също надделя с 1:0 над Майнц 05, но у дома, Гройтер Фюрт и Аугсбург приключиха при 0:0, а тимовете на Хофенхайм и Борусия Мьонхенгладбах също направиха равен, но 1:1.

От 19:30 българско време стартира двубоят между Херта Берлин и Борусия (Дортмунд)