• рб лайпциг-
  • бундеслига

Срещата от 21-вия кръг завърши при резултат 3:2

В спиращ дъха спектакъл Байерн Мюнхен срази РБ Лайпциг (ВИДЕО) - 1

Играещият все по-атакуващо Байерн Мюнхен пребори миналогодишния си подгласник в Бундеслигата РБ Лайпциг с 3:2 в среща от 21-вия кръг и дръпна с 9 точки на върха пред Борусия Дортмунд, който е с мач по-малко.

Томас Мюлер вкара за домакините след 12 минути игра, но четвърт час по-късно Андре Силва изравни. Роберт Левандовски възстанови преднината на баварците в 44-ата, но гостите пак заличиха аванса - чрез Кристофър Нкунку в 53-ата. За трети път Байерн излезе напред - след автогол на Гвардиол в 58-ата.

Тимът на Юлиан Нагелсман е в изумителна серия от девет победи в последните си десет двубоя във всички турнири. Днес наставникът залага едновременно на Гнабри, Мюлер, Сане, Коман и Левандовски, като пак играе само с трима защитници. Решилият да напусне като свободен агент Никлас Зюле е титуляр.

Лайпциг също влезе във форма и записа четири поредни успеха до днес. Новият треньор Доменико Тедеско хвърля в предни позиции Андре Силва, Кристофър Нкунку и Дани Олмо.

Подходът към офанзивен футбол и на двата тима бързо доведе до положения. В 10-ата Дани Олмо за малко да изведе Лайпциг напред, но ударът му профуча над гредата.

Две минути след това "червените" вече бяха излезли напред в резултата. Грешка при изнасянето на топката позволи на Роберт Левандовски да шутира, Гулачи спаси, но при добавката Мюлер беше безпогрешен на празна врата - 1:0.

Последваха още две възможности пред Олмо, но съотборникът му Андре Силва изравни резултата в 27-ата. Тогава Корентен Толисо сгреши в центъра и последва контраатака, в края на която португалецът търкулна кълбото зад голлинията за 1:1.

Нов изстрел на Томас Мюлер беше отразен от Гулачи в 32-рата, а две по-късно унгарският вратар на Лайпциг закачи с пръсти прехвърлящ удар на Коман, след който топката се отби в страничната греда.

В 36-ата минута Мюлер отново заби топката в мрежата - този път с глава, но голът е беше зачетен заради нарушение на Левандовски срещу Йошко Гвардиол секунди преди паса към германския национал. Все пак Байерн стигна до второто попадение, като голмайстор беше Левандовски. Поредният пробив на Коман отляво завърши с центриране към поляка, който с глава направи 2:1 в 44-ата минута.

Второто полувреме започна също толкова интересно. Набързо двата отбора си размениха по няколко атаки, след което в 53-ата Лайпциг изравни за 2:2. Нкунку мина зад гърба на отбраната и сам срещу Мануел Нойер не сгреши.

След само пет минути обаче Байерн пак излезе напред. Гнабри центрира отдясно, но топката рикошира в тялото на Гвардиол и стана неспасяема за вратаря - 3:2. Това беше записано като автогол на хърватина.

Веднага след това Левандовски пропусна сигурен гол, а същото стори и в 71-вата. Нойер обаче също трябваше да се намесва, след като в 72-рата Доминик Собослай шутира опасно. Капитанът на Байерн имаше шанс в 82-рата, когато беше паднал на земята, но Емил Форшберг насочи топката право у него.