• цска-левски-
  • вечното дерби-
  • 0:0-
  • efbet лига

Слаб мач, разделен като инициатива на две, и отново по-чистите положения бяха за "армейците"

ЦСКА отново пропусна да победи Левски - 1
Снимка: cska.bg

Отборите на ЦСКА и Левски отново не успяха да излъчат победител в дербито от 27-ия кръг на efbet Лига. Срещата от плейофите в елита завърши при резултат 0:0, като головите възможности в мача определено не изобилстваха, но все пак ги имаше и те бяха в полза на "армейците".

След равнoстойното началото на срещата, Левски показа зъби и организира няколко опасни атака пред вратата на "армейците", а те от своя страна не отговориха с нищо особено.

През първата част категорично чисто положение нямаше, като може да се обобщи, че "сините" чисто и просто бяха по-острият и опасен тим на терена.

Десетина минути преди края на първата част голмайсторът на ЦСКА Жорди Кайседо опита да изненада стража на Левски, след като спря на гърди пред наказателното поле на "сините", обърна се и шутира от воле, но топката мина встрани от целта.

На почивката старши треньорът на ЦСКА Алън Пардю пусна на терена Йоан Баи на мястото на Яник Вилдсхут, а Цанко Цветанов, който водеше тима заради наказанието, което изтърпява Станимир Стоилов, не направи никакви промени в състава на Левски.

В 57-ата минута бърза контраатака на ЦСКА изведе Баи отляво в наказателното поле на Левски, французинът върна към нахлуващия Греъм Кери, който светкавично стреля с левия крак в далечния ъгъл на вратата. Николай Михайлов обаче се разтегна и успя в последния момент да избие в ъглов удар.

"Армейците" продължиха да атакуват и в 61-ата минута Греъм Кери подаде към Маурисио Гарсес, който стреля встрани от вратата.

Последва нарушение на Цунами срещу Иван Турицов отдясно. Зад топката застана Кери, който стреля силно, но кълбото рикошира в противников играч и излезе в корнер.

Минути по-късно Билал Бари (Левски) имаше добра възможност, но ударът му бе слаб и не затрудни стража на "червените" - Димитър Евтимов.

В 72-ата минута Гарсес най-накрая успя да прати топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради засада.

Седем по-късно Мазику проби отляво, центрира отлично към точката на дузпата, но Баи не засече добре и пропусна златен шанс за откриване на резултата.

В 84-ата минута и Гарсес не успя да оползотвори отлична възможност за попадение, след като бе изведен сам срещу вратаря, но шутира над вратата.

В добавеното време на срещата Федерико Варела направи хубав пробив през центъра и стреля, но кълбото рикошира в бранител на "сините" и излезе в корнер.

След него последва хубаво центриране от аржентинеца към Жеферсон Телес, който стреля с глава над напречната греда и в крайна сметка двубоят завърши без победител 0:0.

За двете нули повече може да съжалява отборът на ЦСКА, който създаде повече чисти положения пред вратата на своя съперник в хода на целия мач и може да се каже, че през второто полувреме бе с една идея по-активен. Левски пък може да съжаляват, че през първата част, когато бяха близо до материализиране на превъзходството си, те постепенно изпуснаха инициативата и мачът отиде в русло на припряност и грешки.

Генерално двубоят приличаше доста на предходното дерби отпреди няколко седмици (също завършил 0:0), когато Левски изпъкваше с активност в определени периоди на мача, но ЦСКА и тогава имаше и пропусна 3-4 чисти голови положения.