Динамо Загреб излъга Челси на старта на групите в Шампионска лига

• динамо загреб-
  • шампионска лига-

Мислав Оршич реализира единствения гол в срещата в 13-ата минута

Динамо Загреб излъга Челси на старта на групите в Шампионска лига - 1

Динамо Загреб победи Челси с 1:0 на старта на тазгодишната си кампания в групите на Шампионска лига. Мислав Оршич реализира единствения гол в срещата в 13-ата минута.

Напълно по предварителните очаквания Челси стартира по-дейно, а Рахийм Стърлинг изведе Пиер-Емерик Обамяенг в хъравтското наказателн поле в шестата. Нападателят върна топката назад за Стърлинг, който стреля по земя, но топката спря в тяло на бранител на Динамо.

В 13-ата минута обаче Динамо откри резултата след чудесно развита корнатака. Любичич центрира към Петкович в средата на терена, който с глава изведе Мислав Оршич. Звездата на хърватите беше опитан да бъде догонен от Уелси Фофана, но елегантно нападателят на Загреб прати топката във вратата на Кепа - 1:0.

След допуснатия гол в Хърватия отборът на Томас Тухел продължи да владее значително повече топката спрямо своя съперник, но отличната игра на "модрите" в отбрана убиваха всеки устрем на офазнивните играчи на Челси да шутира опасно посока вратата, пазена от Доминик Ливакович.

След малко по-малко от половин час игра домакините центрираха от свободен удар, а Петкович върна в наказателното поле назад за Оршич. Той стреля през човек с десния крак, но доста неточно - аут. В 30-ата пък се наложи на Кепа да прави спасяване, след като капитанът Ариан Адеми беше оставен напълно непоркрит на 20-ина метра и шутира, но испанецът с две ръце боксира встрани.

До края на първата част големи шансове пред двете врати нямаше и Динамо се оттегли с гол аванс спрямо английския си съперник при домакинството си в Загреб. В 49-ата Обамеянг се разписа в домакинската врата, но голът на габонеца беше отменен поради засада при паса на Ковачич за Чилуел, след което последва подаването за новия лондонски нападател.

Единадесет след подновяването на играта на "Максимир" Динамо стигна до чудесна възможност да удвои аванса си срещу Челси. Стефан Ристовски отправи топовен удар посока вратата на Кепа, а испанецът леко отби нагоре топката, която след това срещна напречната му греда и отиде напред.

Тухел направи редица промени в своя състав в хода на втората част, като в игра се появиха Броя, Жоржиньо, Кукурея и още, но новите играчи не спомогнаха на отбора да заиграе по-силно при визитата си в Загреб. Осем преди края пък Армандо Броя беше намерен с добро центриране в наказателното поле на "модрите" и стреля с глава, но Любичич се намеси самопожертвователно и блокира удара, пращайки топката в ъглов удар за госта, от който не последва нищо вълнуващо.