Черно море представи отбора в шоу с 5 гола

• черно море-
  • добруджа-
  • представяне-

„Моряците“ на Илиан Илиев разпиляха втородивизионния Добруджа с 5:0 на стадион „Тича“

Черно море представи отбора в шоу с 5 гола - 1

Черно море записа разгромна победа в последната си контрола от зимната подготовка. „Моряците“ на Илиан Илиев разпиляха втородивизионния Добруджа с 5:0 на стадион „Тича“ във Варна пред повече от 1500 зрители. Хеттрик реализира Васил Панайотов, а по веднъж се разписаха Атанас Илиев и Алекс Фернандес.

Преди двубоя бе представен отбора за пролетния дял от шампионата.

Още във втората минута “моряците” създадоха първата опасност в мача. Дошлият на проби Андреас Калкан бе изведен сам срещу вратаря на Добруджа по лявото крило, но стражът на гостите излезе и скъси ъгъла на вратата си, и успя да парира удара. В 7-ата минута Васил Панайотов получи топката в половината на добричлии, напредна и с премерен изстрел от дъгата на наказателното поле реализира за 1:0.

В 12-ата минута Черно море можеше да вкара втори гол. Мазир Сула пусна извеждащ пас към Калкан, който напредна в пенала и подаде успоредно на вратата към Атанас Илиев, нападателят стреля от страхотна позиция, но уцели тялото на бранител.

В 21-вата минута Мазир Сула центрира от фаул около корнера, като прати топката към дъгата на наказателното поле, където Васил Панайотов с воле заби кълбото неспасяемо в мрежата на гостите. В 39-ата минута Атанас Илиев получи около точката на дузпата, обърна се и стреля с левия крак, но вратарят на гостите спаси.

В 43-ата минута Атанас Илиев засече с глава центриране от фланга и реализира за 3:0.

Християн Славков, Влатко Дробаров, Берк Бейхан, Цветомир Панов и Алекс Фернандес замениха на почивката Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Дани Мартин, Андреяс Калкан и Мартин Милушев.

В 47-ата минута Алекс Фернандес покачи на 4:0, след асистенция на Цветомир Панов. В 62-рата минута контраатака на Черно море завърши с пети гол. Атанас Илиев получи в половината на гостите, напредна по левия фланг и пусна към Васил Панайотов, който вкара своя хеттрик.

Веднага след попадението Велислав Всилев, Мартин Дичев, Николай Златев, Александър Веселински, Уеслен Жуниор, Мишаел Алвес заеха местата на Виктор Попов, Росен Стефанов, Мазир Суа, Атанас Илиев, Васил Панайотов и Пабло Гарсия. В 41-вата минута Мишаел Алвес напредна по левия фланг и подаде към Мартин Дичев, който сам срещу вратаря стреля в аут.

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Дани Мартин, Виктор Попов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Андреяс Калкан, Мартин Милушев, Мазир Сула, Атанас Илиев