Ман Юнайтед изтръгна изключително ценен успех като гост на Астън Вила

• манчестър юнайтед-
  • астън вила-
  • висшата лига

Скот МакТомини вкара гол №7 за себе си във Висшата лига през сезона и донесе трите точки за „червените дяволи“ при тежката визита в Бирмингам

Ман Юнайтед изтръгна изключително ценен успех като гост на Астън Вила - 1

Манчестър Юнайтед постигна изключително ценен успех в преследването си на по-горни места във Висшата лига, след като порази Астън Вила като гост с 2:1 в изключително интригуващ мач от 24-ия рунд на Висшата лига.

Расмус Хойлунд откри резултата в 17-ата минута на „Вила Парк“, за да дойде 67-ата, когато Дъглас Луис материализира целия натиск на бирмингамския клуб с гол. В крайна сметка обаче четири преди края резервата Скот МакТомини вкара гол №7 за себе си във Висшата лига през сезона и донесе трите точки за „червените дяволи“ при тежката визита в Бирмингам. Астън Вила пък продължава да няма победа на своя стадион през новата 2024-а година.

Победата направи така, че Юнайтед е вече шести с 41 точки, докато Вила остава пети с пет повече. По всичко личи, че и двата отбора ще се борят до самия край за заветното четвърто място, даващо право за участие в групите на Шампионска лига.

Срещата в Бирмингам започна равностойно, като Астън Вила имаше леко предимство при владението на топката. След 12 минути игра гостите стигнаха до ъглов удар, след който
Хари Магуайър игра с глава, но прати топката над напречната греда на Емилиано Мартинес. Секунди по-късно "виланите" сгрешиха при изнасянето на топката от своето поле, а Бруно Фернандеш комбинира с Расмус Хойлунд. Диего Карлос покри засадата, но бразилецът действа бързо и блокира удара на датчанина. След корнера се получи разиграване за Ман Юнайтед, а Гарначао стреля от средна дистанция, но встрани.

В 17-ата минута "червените дяволи" стигнаха до гол след нов ъглов удар. Хари Магуайър се извиси над всички и свали топката за Хойлунд, който отблизо матира Мартинес с удар между краката на аржентинеца. Домакините искаха засада на нападателя на Ман Юнайтед, но Оли Уоткинс покри засадата и голът бе редовен - 1:0 за гостите.

Три след това Алекс Морено надигра вляво Гарначо и пусна успореден пас за Джейкъб Рамзи. Англичанинът си проправи място за изстрел, но той не затрудни Андре Онана. При следващото нападение Джон МакГин сви вдясно за Леон Бейли, а бившият играч на Байер Леверкузен стреля по диагонала, но неточно.

Натискът на Вила се засилваше, а в 24-ата минута Джон МакГин отправи свиреп удар посока вратата на камерунския страж на гостите, но Онана показа "здрави" ръце и боксира в ъглов удар. След него се получи суматоха пред него, ала в крайна сметка играта бе подновена с начален удар.

Малко след това МакГин даде фантастичен извеждащ пас към Уоткинс, който се озова срещу Онана. Английският нападател шутира, а вратарят парира, след което се сблъска тежко с Диого Далот. В 27-ата се откри нов шанс пред бирмингамци, след като Морено даде извеждащ пас към Рамзи. Той стреля технично, ала не завъртя достатъчно добре топката, за да може тя да влети във вратата на Манчестър Юнайтед.

Натискът на бирмингамци леко се притъпи, но все пак тимът на Унай Емери беше по-дейният до края на почивката. Малко преди края ѝ Каземиро получи спорен жълт картон при единоборство с Мати Кеш. В последната минута от редовното време МакГин изненада от фал Андре Онана, който тръгна да улавя топката, но шотландецът стреля директно. В крайна сметка обаче Онана отрази удара на халфа на Вила.

На почивката Ерик тен Хаг замени Люк Шоу, а на неговото място се появи Виктор Линдельоф. Три след подновяването домакините бяха изключително близо до това да изравнят резултата. Мати Кеш се надигра отлично вдясно и пусна успореден пас за Оли Уоткинс. Нападателят на Вила изпревари бранител на "червените дяволи" и стреля от няколко метра, но Андре Онана направи зашеметяващо спасяване.

След час игра Джейкъб Рамзи беше намерен на два пъти отлично от Леон Бейли, но и двата пъти халфът не действа добре, за да завърши качествено нападението. В 66-ата минута устремът на Вила се увенча с успех в крайна сметка. Домакините изпълниха ъглов удар, а Джон МакГин получи и стреля отблизо, но Диого Далот с тяло блокира. Тя отиде вляво към Леон Бейли, който веднага пусна към свободния Дълас Луис, а той от 3 метра не пропусна - 1:1.

Двадесет преди края Алехандро Гарначо направи отличен рейд отляво и стреля към вратата на Мартинес, но за негово съжаление топката отиде край левия страничен стълб на аржентинския страж на "виланите". В 76-ата минута МакГин опита да намери с дълго подаване в наказателното поле на гостите Алекс Морено. Диого Далот изчисти, и то право в Дъглас Луис, който стреля, ала доста анемично и Онана спаси.

Осем преди края Бруно Фернандеш даде вляво за Гарначо. Аржентинецът навлезе навътре и стреля, но прекалено слабо, за да затрудни Емилиано Мартинес. В 86-ата минута обаче влезлият като резерва - Скот МакТомини, вкара седмият си гол през сезона във Висшата лига. Коби Мейноо получи вдясно от Варан, а той сви за Далот. Португалецът пласира отлично центриране към шотландеца, който изрпевари Мати Кеш и отблизо с глава отново поведе "червените дяволи" напред в резултата.

Във втората минута от добавеното време Мати Кеш тества Андре Онана с много мощен удар с левия крак по диагонала, но камерунецът внимаваше у спаси.