Рома продължи възхода, победи Милан като гост в Лига Европа

• лига европа-
  • резултати

Бенфика взе аванс от 2:1 срещу Олимпик Марсилия преди реванша

Рома победи Милан с 1:0 при своето гостуване на "Сан Сиро“ в първия четвъртфинален мач между двата отбора в Лига Европа, предаде Фокус.

Джанлука Манчини отбеляза втория си гол за седмицата в 17-ата минута, след като бе точен с глава след центрирана топка от корнер на Паоло Дибала.

Така интригата се запазва и ще се разплете на реванша, който е на "Стадио Олимпико“ седмица по-късно на 18 април от 22:00 часа.

Бенфика победи Олимпик (Марсилия) с 2:1 в първи четвъртфинален сблъсък от Лига Европа.

За лисабонските "орли" се разписаха Рафа Силва (16') и Анхел ди Мария (51'), a докато Пиер-Емерик Обамеянг (65') бе точен за французите.

Така всичко ще се реши в реванша след една седмица в Марсилия.