• серия а-
  • загуба

Росонерите загубиха от Парма

Милан отново се издъни в Италия - 1
Поредно разочарование на феновете си поднесе тимът на Милан, след като загуби с 2:3 от Парма в среша от 28-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" паднаха с 1:4 през седмицата от Атлетико (Мадрид), с което отпаднаха от Шампионската лига, а сега намалиха шансовете си за нещо повече в шампионата, записвайки четвърта поредна загуба.

Антонио Касано откри за Парма в 9-ата минута от дузпа, при която бе изгонен вратарят на Милан Кристиан Абиати. Отново Касано вкара за 2:0 минути след началото на втората част, но Адил Рами върна "росонерите" в играта с гол в 57-ата минута.

Марио Балотели изравни резултата в 76-ата минута с попадение от дузпа, но радостта на домакините продължи само две минути, след които Амаури вкара за 3:2 за Парма, а в 90-ата Биабяни оформи крайното 4:2.

Гостите се доближиха до топ 4, докато Милан е с 35 точки и е на 37 точки от лидера Ювентус.