• серия "а"

Римските орли продължиха серията си от победи в гонитбата с Юве

Супер Рома удари и Милан на "Олимпико" - 1
Снимка: БТА/ XINHUA

Тимът на Рома продължава с отличното си представяне в Серия "А", след като записа 9-ти пореден успех в италианския шампионат.

Този път "римските отли" биха в дербито срещу Милан от 35-ия кръг.

Рома спечели категорично с 2:0 на своя "Олимпико" и за пореден път запази мрежата си сухса у дома, като отново стопи изоставането си от лидера в класирането Ювентус на 5 точки и върна напрежението върху "бианконерите" преди те да изиграят своя мач от кръга срещу Сасуоло в неделя.

Миралем Пянич откри резултата с фамозен гол в 43-ата минута, а Жервиньо вкара второто попадение в 65-ата минута.

До края Милан опита да стигне поне до почетен гол и в 79-ата минута Монтоливо пробва далечен изстрел, който затрудни Морган Де Санктис, но вратарят успя да укроти топката. В 85-ата минута шанс се откри и пред Адел Таарабт, но отново вратарят спаси. Мароканецът опита още един удар в добавеното време, но отново не затрудни стража.

В крайна сметка Рома записа заслужен успех и остава на 2-ата позиция с 85 точки в актива си. Милан пък остава на 7-ото място с 51 точки и прекъсна победната си серия от 5 поредни успеха в първенството.