986 0

Георги Миланов стана герой за МОЛ Види

Българинът донесе победата на своя тим над ПАОК

Иво Стойнев

Българският национал Георги Миланов донесе победата на унгарския МОЛ Види срещу гостуващия ПАОК (Солун) с 1:0 в среща от четвъртия кръг на група „L“ в турнира Лига Европа.

През първата част двата тима не си вкараха гол, а малко след почивката Миланов (50) вкара победния такъв за домакините след пас на бразилеца Пауло Винисиус. Гостите от Гърция така и не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха победени от унгарската столица Будапеща.

В същото време английският гранд Челси спели минимално с 1:0 при визитата си на БАТЕ (Борисов) в Беларус и се класира за 1/16-финалите. Френският нападател Оливие Жиру (52) вкара единствения гол след асистенция на Емерсон.

След тези срещи Челси е убедителен лидер с пълен актив от 12 точки, които му гарантират участие на 1/16-финалите в турнира. МОЛ Види е втори с 6 точки, а БАТЕ и ПАОК са с по 3 точки.