ЦСКА като Левски - продължи грозно за Купата

• арда-
  • купа на българия

Спорни съдийски отсъждания и малко футбол в Кърджали

ЦСКА като Левски - продължи грозно за Купата - 1

В типичен за българския футбол двубой Арда отстъпи на ЦСКА с 0:1 в 1/8-финалите за купата на България. Малко игрови достойнства, нерви, червени картони, претенции към съдията, а за финал отменен гол в добавеното време, който доведе до сълзи играча на Арда Александър Георгиев. ЦСКА пък игра твърде вяло и отбеляза гол с една от малкото си атаки. За втори и последен път този сезон Арда бе допуснат да изиграе домакинския си мач в Кърджали.

Още във втората минута Зоран Гаич сгреши като върна лошо топката към вратаря Иван Караджов, Али Соу я отне и елегантно реализира един от редките си голове за ЦСКА - 0:1. От този момент ЦСКА не показа абсолютно нищо на терена, а Арда започна според силите си с опити да изравни.

Малко преди края на първото полувреме дикторът на стадиона призова да бъдат спрени расистките звуци по посока тъмнокожите играчи на ЦСКА.

Най-чистото положение, до което Арда стигна, бе в началото на второто полувреме, когато Зоран Гаич отблизо стреля в лявата греда на ЦСКА.

В ситуация по-късно топката срещна ръката на защитника на ЦСКА Раул Албентоса в наказателното поле. Дузпа не бе отсъдена. Капитанът на Арда Пламен Крумов пък си позволи да дърпа ръката на съдията, за което той се уплаши да го изгони. Подобно нещо няма да видите в нормалните европейски първенства.

Впоследствие съдията Ивайло Стоянов изгони с директен червен картон Али Соу и с втори жълт Илиас Хасани след сбутване между двамата край тъчлинията.

В разредената защита на Арда, ЦСКА имаше добри шансове в последните минути но Отабор и Тони Уот пропуснаха.

И в последната минута на добавеното време ЦСКА допусна аматьорската ситуация да бъде хванат на контраатака, при която Александър Георгиев изравни, но бе вдигната засада. Повторенията показаха, че решението е правилно, въпреки сълзите в очите на бившия играч на ЦСКА и нервите по трибуните.

Така ЦСКА чака жребия за четвъртфиналите, а двата отбора предстои да се срещнат и в неделя в мач от Първа лига.

АРДА - ЦСКА 0:1
0:1 Али Соу (2)

Червени картони: Илиас Хасани (66 - Арда); Али Соу (66 - ЦСКА)

Жълти картони: Спас Делев, Илиас Хасани, Александър Георгиев, Пламен Крумов (Арда); Пламен Гълъбов, Тиаго Родригез (ЦСКА)

АРДА: 1. Иван Караджов - 5. Зоран Гаич (82 - 10. Ахмед Осман), 24. Илиас Хасани, 22. Атанас Кръстев, 20. Деян Лозев - 8. Румян Ховсепян (70 - 71. Пламен Крумов), 27. Емил Мартинов, 33. Дарен Сидоел - 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 7. Спас Делев
Старши треньор: Стамен Белчев

ЦСКА: 13. Густаво Бусато - 28. Пламен Гълъбов, 25. Раул Албентоса (85 - 6. Рубен Пинто), 11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику - 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов - 10. Евандро (46 - 14. Вив Соломон-Отабор), 20. Тиаго Родригез (72 - 9. Тони Уот), 3. Жеферсон - 22. Али Соу
Старши треньор: Милош Крушчич