Локомотив (Пловдив) се върна на победния път във Враца

• efbet лига

''Смърфовете'' доста се потрудиха, за да победят Ботев (Враца)

Локомотив (Пловдив) се върна на победния път във Враца - 1
Кадър: Diema sport

Локомотив (Пловдив) победи трудно Ботев (Враца) с 1:0 и поне за няколко часа се завърна на върха в efbet Лига. Мачът във Враца беше много атрактивен през първото полувреме и слаб след почивката.

Георги Минчев вкара единственото попадение в 27-ата минута. В края на срещата голмайсторът на врачани Валери Домовчийски изпълни безобразно дузпа и лиши своя отбор от точка.

Мачът започна с много високо темпо още в първите минути. Гостите искаха бързо да вкарат, а домакините с много здрава игра също търсеха гола.

Момчетата на Антони Здравков бяха здраво групирани отзад, което не им пречеше да разгръщат бързи контри. Така положения имаше и пред двете врати. Домакините на два пъти поискаха дузпа, но Никола Попов остана безмълвен.

В 27-ата минута Димитър Илиев центрира прецизно отдясно и Георги Минчев през двама защитници простреля Костов с глава за 0:1.

Последваха много силни минути на гостите, но Костов направи страхотни спасявания. Стражът успя с много усилие да предотврати и автогол на Н'Диайе.

Малко преди почивката имаше повече нерви в моменти, когато "железничарите" се дръпнаха назад.

Втората част беше далеч по-равностойна, като домакините започнаха да стават все по-смели и настоятелни с напредването на игровото време. В 67-та минута резервата Валери Домовчийски получи голям шанс. Секунди след появата си на терена Домовчийски се оказа на броени метри пред вратата след ъглов удар, но изстрелът му мина над вратата на Мартин Луков.

Само две минути по-късно момчетата на Антони Здравков получиха нов шанс. След продължителна атака Аласан Н'Диайе опита мерника си от 20-на метра, но Мартин Луков успя да отрази.

В 85-та минута домакините пропуснаха огромен шанс да изравнят, след като Даниел Генов беше повален в наказателното поле от Кристиан Гомис. Зад топката застана Валери Домовчийски, но стрелецът дори не успя да уцели вратата.