Арда и ФК ЦСКА 1948 откриха с равенство последен есенен кръг в efbet Лига

• арда-
  • цска 1948-

Срещата завърши 1:1 след голове на Камбуров и Коконов

Арда и ФК ЦСКА 1948 откриха с равенство последен есенен кръг в efbet Лига - 1

Арда и ФК ЦСКА 1948 откриха с равенство 1:1 16-ия последен есенен кръг в efbet Лига. През първото полувреме вратарят на гостите на Наумов направи няколко блестящи спасявания.

След почивката в игра влезе Мартин Камбуров и веднага отбеляза гол. Домакините успяха сравнително бързо да изравнят след попадение на Иван Коконов от дузпа.

Арда временно се изкачи на трето място с 28 точки от 15 мача. Тимът има един отложен мач с Лудогорец. ФК ЦСКА 1948 е на пета позиция с 24 точки, като тимът е единственият без отложен мач през есента.

Арда започна по-силно и през цялото първо полувреме домакините имаха инициативата. Те успяха да организират няколко много опасни атаки.

Даниел Наумов показа, защо е младежки национал и на практика остави отбора си в мача след серия от отлични намеси.

Играчите на ФК ЦСКА 1948 отправиха първия си удар по посока на вратата на Иван Караджов малко преди почивката.

"Червените" бяха преобразени в началото на второто полувреме. Те започнаха да атакуват и изравниха играта.

Последваха най-интересните минути в мача. В 61-ата минута в игра влезе "младия баща" Мартин Камбуров, който веднага се разписа.

Преследващият рекорда на Петър Жеков футболист получи топката фронтално, напредна и разстреля Иван Караджов за 0:1.

Кърджалийците за момент бяха като стъписани. Известно време те не можеха да организират добри атаки.

Все пак след пускането в игра на Жуниньо те достигнаха до равенство. Пиргов изблъска Жуниньо в наказателното поле в 74-ата минута. Иван Коконов стреля неспасяемо от бялата точка за 1:1.

До края така и нямаше добри ситуации пред двете врати и може би и двамата наставници решиха да опазят равенството.