Рилски спортист подчини Левски Лукойл в София

• рилски спортист-
  • баскетбол-
  • левски лукойл

Двубоят, игран в зала "Универсиада", започна по-добре за домакините от Левски, които след първите две четвърти водеха с четири точки - 43:39

Рилски спортист подчини Левски Лукойл в София - 1
Снимка: БГНЕС/АРХИВ

Рилски спортист се върна в борбата за титлата в Националната баскетболна лига, след като победи Левски Лукойл с 94:89 като гост, предаде dsport. По този начин самоковци намалиха изоставането си в серията на един успех. В момента резултатът е 2:1 за столичани.

Двубоят, игран в зала "Универсиада", започна по-добре за домакините от Левски Лукойл, които след първите две четвърти водеха с четири точки - 43:39. След почивката обаче играчите на Рилски спортист вдигнаха оборотите и поведоха със 70:58 след третата част. В последната четвърт домакините опитаха да се върнат в срещата, но така и не успяха да стопят преднината на съперника.

В крайна сметка Рилски спортист спечели двубоя и намали изоставането си в серията.

За Рилецо Николас Карвачо бе най-резултатен с 22 точки и 15 борби. Брендън Браун вкара 21, а Павлин Иванов остана със 17.

За Левски Тайрън Бразелтън и Данило Тасич завършиха срещата с по 19 точки, докато Кийт Бенсън добави 14 и взе 7 борби.