• фа къп

Опашкарят в Лига 1 Моркамб максимално стъжни живота на "шпорите" този следобед

Традиционните титуляри спасиха Тотнъм от грандиозен провал - 1
Снимка: Facebook/Tottenham Hotspur

Отборът на Тотнъм стигна до изключително труден успех над непретенциозния тим на Моркамб в мач от третия кръг в турнира за Купата на футболната асоциация на Англия. Играчите на Антонио Конте спечелиха с 3:1, въпреки че до 74-ата минута изоставаха с 0:1.

Тимът от Лига 1 поведе малко след половин час игра, след попадение на Антъни О`Конър. Третодивизионният тим запази преднината си до почивката, въпреки че „шпорите“ създаваха множество опасни ситуации.

През втората част картината не се промени, но гол така и не падаше. В средата на полувремето мениджърът на Тотнъм – Антонио Конте, се принуди да направи тройна смяна, като вкара в игра Лукас Моура, Оливер Скип и Хари Кейн. Резултатът не закъсня и едва пет минути след промяната лондончани изравниха чрез Хари Уинкс.

Пет минути преди края на редовното време резервата Лукас Моура донесе пълния обрат на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“, а 180 секунди по-късно Хари Кейн подпечата успеха за своя тим с трето попадение.