• милан

Рейна стана първия вратар, спасявал дузпа на Супер Марио

Наполи би Милан, Балотели изпусна дузпа - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Наполи победи Милан като гост с 2:1 в среща от четвъртия кръг на италианската Серия „А". Освен с победата на неаполитанците, срещата ще бъде запомнена и с пропуснатата дузпа на Балотели, който имаше 100% успеваемост от бялата точка до този момент.

Още в 4-ата минута Наполи можеше да открие резултата. Инсинье даде прекрасен пас на Бехрами, който фронтално срещу Абиати изпрати топката в аут. Секунди след това отбраната на Милан допусна детинска грешка при изнасянето, която позволи на Гонсало Игуаин да отправи удар – той обаче мина на сантиметри от гредата. Логичното все пак се случи в 6-ата минута. След изпълнено статично положение Бритос бе оставен непокрит в малкото наказателно поле – 1:0 за Наполи.

Милан отговори с удар на Балотели, който обаче бе избит от Рейна. Отново Супер Марио застраши стража на неаполитанците в 13-ата минута, но до гол не се стигна. Въпреки наложения натиск, „росонерите” не успяваха да стигнат до чисто голово положение. Първото полувреме завърши с преднина на Наполи от един гол.

Подобно на първото полувреме, Наполи започна и второто с гол. В 54-ата минута Игуаин получи топката от Сунига и направи 2:0. Само няколко минути по-късно обаче бе отсъдена дузпа в полза на Милан. Рейна спаси удара на Балотели от 11-те метра и стана първия вратар, спасявал дузпа на Супер Марио в официален мач. В 91-ата минута чернокожият нападател все пак върна едно попадение, но бе твърде късно за нещо повече.

Наполи записа четвърта поредна победа в Серия „А”. Милан продължава със слабото си представяне. От четири изиграни срещи  „росонерите” имат само една победа.