• уелингтън финикс

Уелингтън Финиксе на второ място

Краев донесе победа на Уелингтън Финикс - 1
Снимка: Официална страница на Божидар Краев в Инстаграм

Бившият играч на Левски Божидар Краев се превърна в герой за новозеландския си отбор Уелингтън Финикс. Българинът донесе победата на тима си с 2:1 срещу Пърт Глори в мач от втория кръг на шампионата на Австралия, предава blitz.bg/sport.

26-годишният Краев вкара второто попадение за домакините в 74-ата минута. Асистира му Оскар Завада, който се разписа за 1:0 в деветата минута.

Гостите изравниха след час игра, за да дойде изригването на българина, след което публиката на домакините ликува.

21-годишният вратар на Уелингтън Алекс Поулсен също има заслуга за трите точки, тъй като в края на срещата спаси дузпа на Адам Тагърт.

Божидар Краев и компания заемат второто място във временното класиране с актив от 4 точки от два мача, докато Пърт Глори остава с 1 т.