• наполи-
  • серия а

С тази победа Интер оглавява вече класирането

Интер подчини Наполи в дербито на кръга в Серия А - 1

Интер победи Наполи с 3:0 в дербито на 14-я кръг в Серия А. Попаденията бяха дело на Хакан Чалханоглу, Николо Барела и Маркус Тюрам. "Нерадзурите" бяха по-добрият отбор през цялата среща и създадоха множество сериозни положения пред противниковата врата, като заслужено спечелиха двубоя. С тази победа Интер оглавява вече класирането в Серия А с актив от 35 точки, докато Наполи остава 5-и с 24 пункта на сметката си.

В 12-а минута бе първата по-сериозна възможност в срещата, като Лаутаро Мартинес размени добри подавания с Маркюс Тюрам, а последният се озова на чиста позиция и стреля, за да вкара топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено поради засада и резултатът остана 0:0.

Десетина минути по-късно домакините също имаха своята голяма възможност, след като Франк Ангиса се свлече след съприкосновение в наказателното поле, но съдията показа, че играта трябва да продължи. В 36-а минута Матео Политано достигна до късо подаване на границата на наказателното поле и стреля веднага, но топката се отби от напречната греда.

Малко след това Лаутаро Мартинес имаше страхотна възможност пред себе си, след като намери празното пространство в наказателното поле и шутира в средата на вратата, но Алекс Мерес реагира с чудесно спасяване.

В 44-а минута Интер нанесе своя удар. "Нерадзурите" организираха добра контраатака, при която имаше центриране отляво, а тя бе свалена, след което бе намерен Хакан Чалханоглу на границата на наказателното поле, а последният не се поколеба да отправи топовен шут, за да открие резултата - 1:0 за Интер.

В 57-а минута Виктор Осимен проби в наказателното поле и падна след единоборство с противников играч, но дузпа не бе отсъдена. Топката достигна до Хвича Кварацхелия, който овладя добре и опита удар по диагонала, но Ян Зомер внимаваше и със сетни сили изби в корнер.

Само четири минути по-късно Интер отново организира чудесна контраатака, а Лаутаро Мартинес от фланга намери Николо Барела, който премина като на шега през няколко противникови играчи, за да завърши във вратата на съперника - 2:0 за Интер.

В 85-а минута топката достигна до десния фланг за Хуан Куадрадо, който видя празното пространство и пусна прострелно подаване към Маркъс Тюрам, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата - 3:0 за Интер.