14 Април, 2024 21:31 744 1

Берое и Локо Пловдив със зрелищно 2:2

• локомотив пловдив-
  • берое-

В 16-ата минута Себастиян Вия откри от дузпа, в 32-ата минута Димитър Илиев изравни също от наказателен удар, в 47-ата минута Вини Трибуле вкара за 2:1, а две минути след това Ангел Лясков отново изравни

Берое и Локо Пловдив със зрелищно 2:2 - 1

Берое и Локомотив Пловдив завършиха 2:2 в Стара Загора в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. В 16-ата минута Себастиян Вия откри от дузпа, а в 32-ата минута Димитър Илиев изравни също от наказателен удар. В 47-ата минута Вини Трибуле вкара за 2:1. Две минути след това Ангел Лясков отново изравни.

Още в 4-ата минута Димитър Илиев пусна отличен пас към Бабакар Дион в наказателното поле. Белгиецът се освободи от Лучано Скаудроне и нанесе удар, който Артур Мота изби. Топката стигна до Мичи Нтело, но белгиецът от удобна позиция не намери очертанията на вратата. Берое отговори с удар на Карлос Алгара от далечна дистанция, като топката премина покрай вратата.

В 10-ата минута Евандро получи контузия и беше заменен от Ивайло Иванов, а минута по-късно Берое пропусна страхотна възможност. Себастиан Вия се справи с Оливер Камдем отдясно и центрира към далечната греда, където Джани Политино оставен съвсем сам от 2-3 метра не успя да намери очертанията на вратата.

В 16-ата минута Себастиан Вия реализира дузпа в стил "Паненка" за 1:0, а тя бе отсъдена за нарушение срещу него от Хорхе Сегура и намесата на ВАР, благодарение на която съдията Васимир Ел-Хатиб прегледа сам ситуацията и посочи бялата точка.

След половин час игра "смърфовете" също получиха дузпа. Димитър Илиев пусна страхотен извеждащ пас към Мичи Нтело. Белгиецът надбяга Франко Минго в наказателното поле, след което беше фаулиран от Артур Мота, а след това Димитър Илиев с прецизен удар вкара за 1:1.

В 41-ата минута Уерик Каетано опита да изненада Кристиан Томов с удар от своята половина, след като видя, че вратарят е излязъл много напред, но топката премина над вратата.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:2
1:0 Себастиан Вия (16-дузпа), 1:1 Димитър Илиев (32-дузпа), 2:1 Вини Трибуле (47), 2:2 Ангел Лясков (50)