• англия-
  • украйна-
  • 4:0-
  • евро 2020

Още от първите минути островитяните дадоха да се разбере, че тази вечер ще има само един отбор на терена

UEFA EURO 2020: Англия продължи марша си към европейската титла с триумф над Украйна - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Англия изигра най-добрия си мач на UEFA EURO 2020 и спечели с 4:0 срещу Украйна в последния четвъртфинал, пращайки послание към фаворитите в другия поток Испания и Италия.

Още от първите минути островитяните дадоха да се разбере, че тази вечер ще има само един отбор на терена. В 4-ата минута Хари Кейн откри резултата, с което до голяма степен респектира изнемощелите украинци, които в предишната фаза играха над 120 минути срещу Швеция. Въпреки че резултатът се запази непокътнат до почивката, още в първите секунди на втората част Хари Магуайър удвои, а до 63-ата минута отново Кейн и Джордан Хендерсън опънаха мрежата на Бушчан, оформяйки крайния резултат.

Това бе единственият двубой на „трите лъва“, който се игра извън Острова, а именно на „Стадио Олимпико“ в Рим, което обаче по никакъв начин не се отрази негативно на англичаните, които записват най-доброто си участие на континентален шампионат от 1996 година, когато бяха домакини и загубиха на ½-финалите от Германия.

В следващата фаза възпитаниците на Гарет Саутгейт се връщат на „Уембли“, където ще играят с Дания.